Menu

designdlawybranych

Blog o perełkach wzornictwa z półwyspu iberyjskiego, przede wszystkim Katalonii i Baskonii. Architektura, urbanistyka, ale również klasyka i glamour śródziemnomorski, kuchnia, moda...

Design dla wybranych - ikona Hiszpanii- Salvador Dalí.

designdlawybranych

Ikony designu - Salvador Dalí

 

 

 

Salvador Dalí geniusz, surrealista, jeden z najważniejszych twórców XX wieku, urodził się w 1911 roku w Katalonii.Studiował w Królewskiej Akademii Sztuki w Madrycie, ale jej nie ukończył...Mając dwadzieścia cztery lata wyjechał do Paryża gdzie związał się na krótko z surrealistami (wyrzucili go z grupy z chciwość i popieranie faszyzmu), tam też w 1928 roku powstał jego pierwszy słynny obraz  „Miód jest słodszy od krwi”, jak również słynna „Płonąca żyrafa”.

Czy wiecie ze oprócz malarstwa, istnieje  szeroka kolekcja mebli, lamp oraz przedmiotów stworzona przez tego oryginalnego twórcę i artystę ? Wyłączność na te produkty ma firma z Barcelony, która powstała w latach 70 i nazywa się BD BARCELONA.

products_89_thumbproducts_97_thumb

Oto meble i lampy- z bardzo wysokiej półki i w zasadzie , tylko dla wybranych i kolekcjonerów , po pierwsze, ze względu na oryginalny design, który może nie wszystkim przypadnie do gustu  oraz ze względu na przerażającą cenę...BD Barcelona posiada w swoim dorobku sporo dobrego designu...i nie zawsze tak drogiego...

Zdjecia: http://store.barcelonaconcept.pl/

  

products_10_thumb products_88_thumb

 

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Inventive] *.internetdsl.tpnet.pl

    Hm. Ogólnie twórczość Dalego jest niepokojąca - genialna, ale niepokojąca. Nie wiem, czy odważyłabym się na postawienie np. jednej z tych lamp w domu. Chodzi o to, że czasem w ciemnościach można się całkiem nieźle zaskoczyć, jeżeli chodzi o kształty ;) Chyba jednak wolę klasykę :)

© designdlawybranych
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci